Rod. dom bungalov „4 IN“ – „Tichá vinica“, obec Báhoň

Rod. dom bungalov „4 IN“ – „Tichá vinica“, obec Báhoň

Investor: Martin Dobrotka

Rod. dom bungalov sa nachádza v lokalite „Tichá vinica“, obec Báhoň, okr.Pezinok.

Stavba je jednopodlažná, bez podpivničenia, stojaca na samostatnom pozemku. Na prízemí sa nachádza kuchyňa spojená s obývacou izbou a jedálňou, tri izby, kúpeľňa,

WC, technická miestnosť, zádverie a špajza. Celkové pôdorysné rozmery domu sú 9,60 m x 13,60 m. Súčasťou novostavby je letná terasa so schodíkmi do záhrady.

Zastavaná plocha: 130,6 m2,
Obstavaný priestor: 540 m3,
Celková úžitková plocha: 112,45 m2,
Celková obytná plocha: 80,2 m2,
Výška strechy: 4,4 m.

Obvodové a nosné múry sú navrhované z prvkov systému „Ytong“ P2-400.

Okná sú 3-komorové, plastové, novostavba je energeticky pasívna, s krbom/komín „Schiedel“/, fasáda je zateplená 10 cm tepelnou izoláciou, krov je drevený, strešná krytina-systém “Bramac“. Súčasťou novostavby sú chodníky, trávnaté plochy, samostatná studňa, oplotenie, prístrešok pre auto.

Energeticky pasívny dom spotrebuje v porovnaní s bežnou stavbou približne desaťkrát menej tepla na vykurovanie.

Je zateplený tak dôkladne, že tu významnú úlohu majú aj vnútorné zisky tepla. Napríklad jedna klasická žiarovka dodá interiéru 100W, stolný počítač 150W, sviečka 30W, človek 100W. Teplo v dome produkuje aj chladnička, práčka, umývačka riadu a plazmový televízor 300W.

Projektová dokumentácia, ako aj samotné architektonické dielo je registrované a podlieha autorskej ochrane podľa zákona 618/2003 Z. z. – Zákon o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon) v znení neskorších predpisov. Vyhotovenie napodobenín a rozmnoženín je trestné.)

Ďalšie fotografie z výstavby domu:
aktualizované dňa: 24.11.2013